Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách…
Pardubice – 3D technika a školní televizní zprávy. To byla témata, která spojila studenty Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy (SPŠE a VOŠ) Pardubice se studenty ze Švédska, Slovenska, Maďarska a Rumunska v rámci dvouletých projektů Erasmus+ KA2. Všichni zapojení studenti se v minulém týdnu sešli, aby tyto úspěšné projekty oficiálně zakončili. Setkání se zúčastnil radní pro školství Bohumil Bernášek i pardubický primátor Martin Charvát.
„Střední průmyslová škola elektrotechnická je jedna ze dvou největších škol v našem kraji a jsem velice rád, že rozvíjí spolupráci na mezinárodní úrovni. Věřím, že během dvouletého programu všichni účastníci nalezli příležitost, jak rozšířit svoje vědomosti, navázat nové kontakty a seznámit se s naší zemí i naším regionem," uvedl radní Bohumil Bernášek, který se oficiálního zakončení zúčastnil.
SPŠE byla koordinátorem projektů s názvy „3D technik" a „Školní TV zprávy". V rámci prvního projektu, na kterém se kromě SPŠE podílely školy ze Švédska a Slovenska, se studenti učili sestavit 3D tiskárnu a získávali znalosti základů 3D modelování. V průběhu projektu pak vymodelovali a sestavili školní pomůcky. Druhý projekt, na kterém čeští studenti spolupracovali s Rumunskem a Maďarskem, měl za cíl naučit účastníky vytvářet kvalitní videa se zvukovým záznamem včetně rozhovorů, animací a dalších technik. Účastníci tvořili vydání zpráv, která seznamovala s akcemi školy a s vyučováním jednotlivých předmětů.
„Součástí kooperace byly týdenní pobyty na každé z partnerských zahraničních škol, kde jsme společně pracovali na úkolech, prezentovali výstupy a hodnotili je. Během každého pobytu se studenti také seznamovali s danou zemí, projekty tak nebyly zaměřené pouze na odbornost, ale současně na poznávání a předávání poznatků," vysvětlila koordinátorka projektu ze SPŠE Jana Binarová.
„Díky projektu jsem se naučil stavět 3D tiskárnu, využívat její funkce. Teď už vím, jak se s ní pracuje a budeme ji využívat i u nás ve škole. Ta není natolik technicky zaměřená, proto pro mě bylo velmi užitečné učit se věci od českých studentů, kteří o tom věděli více," zhodnotil spolupráci Tomas, účastník projektu ze švédské školy.
Zdroj a foto: Pardubický kraj